Zielona Szkoła PDF Drukuj Email
Czwartek, 22. Czerwiec 2017 18:31

W dniach 05.06.-09.06.2017 uczniowie klasy 3 wspólnie z uczniami klasy 1, 2 ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku  przebywali na Zielonej Szkole we Władysławowie-Chłapowie.
Celem wyjazdu było min. kształtowanie wśród uczniów higienicznego trybu życia poprzez zdrowe odżywianie i korzystanie z dużej ilości ruchu na świeżym powietrzu oraz wyrabianie proekologicznej postawy.

W ramach Zielonej Szkoły odbywały się następujące wycieczki turystyczne:
•    piesze wycieczki wzdłuż wybrzeża oraz najbliższej okolicy,
•    zabawy na plaży, placu zabaw i boisku sportowym na terenie ośrodka wypoczynkowego,
•    zabawa w parku linowym
•    wycieczka na Półwysep Helski, pobyt w "Fokarium" rejs statkiem, zwiedzanie muzeum Rybołówstwa,  zabawy na plaży,
•    wycieczka  do Gdańska, Gdyni i  Sopotu,
•    wycieczka do Łeby- pobyt w Parku Dinozaurów
•    wycieczka do Malborka
Zorganizowane wycieczki  miały na celu zwiedzanie najstarszych zabytków Gdańska, obserwację świata wodnego w Oceanarium w Gdyni, podziwianie okrętu wojennego ORP "Błyskawica" stojącego przy nabrzeżu, "Daru Pomorza" oraz obserwację fok podczas karmienia    w Fokarium na Helu, a także podziwianie widoku na Zatokę Pucką podczas spaceru Bulwarem Helskim.
W trakcie pobytu na Zielonej Szkole został zrealizowany min. program profilaktyki zdrowotnej i ekologicznej.
Były zabawy, konkursy, piękna pogoda i dobry humor.