Matematyczne Asy PDF Drukuj Email
Wtorek, 20. Czerwiec 2017 20:40

12  czerwca  2017r.  uczniowie  szkoły- laureaci  matematycznych  konkursów  klasowych: Michał  Panfil- kl. II, Dawid  Klimczak – kl. V i Sebastian  Kaczmarek – kl. VI   wzięli  udział  w  X  Gminnym  Konkursie  Matematycznym  dla  Uczniów  Szkół  Podstawowych „ Matematyczne  Asy”.

Odbył się on w Chlebowie, a główny jego cel to : popularyzacja  wiedzy  matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań  matematycznych  uczniów, stworzenie możliwości sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności w  dziedzinie  matematyki, wyłonienie uczniów  utalentowanych  matematycznie  oraz wzbudzanie pozytywnej  rywalizacji  wśród  uczniów.
Zadania konkursowe  sprawdzały  wiedzę i  umiejętności  uczniów  na  wysokim  poziomie, umiejętność  logicznego  myślenia, kojarzenia oraz  zastosowania matematyki  w  życiu  codziennym  Nasze  osiągnięcia to: zdobycie  tytułu  Asa  Matematycznego - II miejsce  w kategorii   klas   drugich   przez ucznia    Michała  Panfila. Ucznia  do  konkursu  przygotowała  pani   Anna   Świątkowska. Pozostali  uczniowie  naszej  szkoły, którzy  wzięli  udział  w  konkursie  nie  zdobyli   nagród  ani  wyróżnień. Po  przeanalizowaniu  treści  zadań  konkursowych  i  rozwiązań  tych zadań  przez uczniów  nauczycielki   stwierdziły, że nasi  uczniowie   wykazali  się  dużą  wiedzą i  umiejętnościami matematycznymi. Dziękujemy im i  życzymy  sukcesów  w   przyszłych  zmaganiach konkursowych.