Konkurs z języka angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisał Ewa Pietrzak   
Wtorek, 20. Czerwiec 2017 20:11

9.06. 2017 uczniowie naszej szkoły w składzie Igor Kaczmarek, Mateusz Trzmielewski i Wiktoria Krawczyk wzięli udział w XI Gminnym Turnieju Językowym ENGLISH MASTERS. Pierwszym tegorocznym zadaniem było "blind running dictation", czyli biegające dyktando, w którym brali udział wszyscy przedstawiciele szkoły.

Dodatkowym utrudnieniem była mała czcionka zapisanych wyrazów, wymagająca użycia lupy do ich rozszyfrowania, oraz konieczność przyporządkowania do określonej kategorii. Kolejne zadanie "Spelling robots" sprawdziło umiejętność literowania bardzo trudnych wyrazów, oraz kompetencje ich rozszyfrowania. W trzecim zadaniu uczniowie mieli możliwość wykazania się wiedzą w zakresie angielskich idiomów. Ostatnie zadanie to "Kulturowe Taboo", gdzie uczniowie musieli opowiedzieć o wylosowanym obiekcie z obszaru kultury anglojęzycznej, ale z pominięciem pewnych, kluczowych wyrażeń. Nasza drużyna zajęła II miejsce. Gratulujemy !!!

 

LAST_UPDATED2