Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2008/2009
WITAJ SZKOŁO  !!!

Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2008/2009 odbyło się dnia 1 września
Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego,
a pani dyrektor Ewa Krauze bardzo serdecznie powitała uczniów wstępujących dopiero w Nasze szkolne progi.

Tegoroczne wakacje, były bardzo radosne, ale przede wszystkim niezapomniane. I tak, jak co roku, dobiegły końca... CZAS WRACAĆ DO SZKOŁY. Czas podjąć kolejne wyzwania, poczuć smak sukcesów, porażki - oto, co nas czeka w tym nowym roku szkolnym. Jednak nadchodzące miesiące będą nie tylko czasem wytężonej pracy i nauki, ale także czasem nowych znajomości, przyjaźni, uroczystości. Wszyscy mamy nadzieję, że ten nowy rok szkolny dostarczy nam wielu ciekawych wrażeń, które będą warte wspomnienia nawet po wielu latach...
 
Historia szkoły
1 września 1972 roku odbyło się uroczyste otwarcie i przekazanie do użytku Szkoły Podstawowej w Kaczkach Średnich. W tym dniu p. Zygmunt Ława objął stanowisko dyrektora szkoły. Po raz pierwszy spotkali się we wspólnej szkole uczniowie niepełnej SP w Kaczkach Średnich i ośmioklasowej SP w Gąsinie. Liczba uczniów wynosiła 129. Pracę w szkole podjęły p.Stanisława Ława, p.Stanisława Kot, p.Irena Maciaszek, p.Agata Majcherek, p.Halina Michalak, p.Elżbieta Marciniak. We wrześniu 1985 roku uroczyście pożegnano i podziękowano za wieloletnią pracę dyrektorowi p.Zygmuntowi Ławie. Powitano nowego dyrektora szkoły – p.Teresę Połatyńską, która ten obowiązek pełniła do roku 1990. Kolejnym dyrektorem placówki została p.Agata Majcherek i pełniła tę funkcję do września 1996 roku. 1 września 1996 roku dyrektorem zostaje p. Ewa Krauze.
 16 maja 2003 roku patronem szkoły został papież Jan Paweł II. W tym dniu nastąpiło poświęcenie sztandaru oraz odsłonięcie obelisku przed budynkiem szkoły.  Przez 35 lat w murach tej szkoły wiedzę zdobywało ok. 1000 uczniów. Nasi wychowankowie zawsze brali aktywny udział w życiu swojej szkoły, sławli ją w wielu miejscach zajmując czołowe lokaty w konkursach i olimpiadach.
 
« PoczątekPoprzednia61626364656667NastępnaOstatnie »

Strona 67 z 67

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości